زین پس من و پسر جان فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

مقدمه ی کتاب ِ شیمی پسرم رو با هم می خوندیم که چطور بعد از پیدایش صنعت چاپ ،نسخه ای از کتاب چاپی دو هزار سال قبل به دست دالتون افتاد و ... و حالا می بینیم که نظریه ی دالتون ناقصه

چنان جدّی از من پرسید :خب با این حساب چند صد سال بعد میگن  هرچی که الان می خونیم ناقص هست دیگه ،آره ؟باید فکر اساسی کرد اینطوری نمیشه !!دیگه کی در این مورد تحقیق کرده ؟

من بی تقصیرم خودت برو تحقیق کن پسر جان 

پ ن :به نظرم به جای معرّفی واله فیزیک و ... یه کتاب ساده هم در مورد فلسفه ی علم داشتند که بهتر بود

/ 5 نظر / 4 بازدید
باهری

سلام آنا خانم حالتون خوبه ؟ چند پست قبلی تونم خوندم...ممنونم موفق باشی.[گل]

مینجق

در مورد آموزش فلسفه به کودکان و نوجوانان نگرش های مختلفی هست: http://plato.stanford.edu/entries/children/ حتما با کتاب دنیای سوفی آشنا هستید. شاید این کتاب برای پسرتان جالب باشد. من ترجمه اش را به فارسی نخوانده ام اما گویا ترجمه ی بدی نیست. تا پارسال هم در کتابفروشی های موجود بود. من برای خواهرم خریدم بابا بیشتر از آن لذت برد! ورژن انگلیسی اش که از جمله عالی ترین کتاب هایی است که تا به حال من خوانده ام. برای خود من آموزنده بود.

مینجق

یک دوست دارم (همان نویسنده ی وبلاگ چپ کوک و همان کتاب "سرهنگ تمام") او لیسانسیه ی فیزیک است ودر زمینه ی تدریس فیزیک فلسفه و کلاس های تفکر خلاق تجربه ی خیلی زیادی دارد. اگر مایل باشید شما را به هم معرفی کنم.

لی لی

سلام بازم از نوشته های گرمتون لذت بردم تصاویر پاییز هم خیلی قشنگه همیشه موفق باشید[گل]

فرزانه

حرف دل من هم همينه من اميدوار بودم که نگاه مثبت تري به فلسفه و تاريخ علم تو اين مدرسه بشود البته کتاباي تکميلي خيلي خوبند از اين باب مثلا رياضيشون خيلي خوبه ولي افسوس که اونها را مي گذاريم به کنار و مي چسبيم به همون واله و تتا و ...[ناراحت]