تجربیّاتی اندر زندگانی

این تجربه ها به درد همه خواهد خورد .

 

1-کپی تمامی مدارک خود تون و بستگان درجه یک رو داشته باشین .

2-شناسنامه و مدارک  باطل شده ی  افراد فوت شده در خانواده رو نگه دارین .

3-فاکتور خرید تمام وسایل و طلاها و نقره جات و اشیای قیمتی و فرش رو نگه دارید و عکس طلاها و فرش ها  رو هم حتماداشته باشید .(شاید خنده دار به نظربیاد ولی ما به خاطر اینا خیلی به درد سر افتادیم)

4-هر نقل و انتقال در اموالتون رو ثبتی انجام بدین .

5-وصیّت ثبتی داشته باشین.

6- به هیچکس ،هیچکس حتّی والدین خودتون اطمینان نکنید !(بله حق دارید تعجّب کنید ولی واقعا اینطوره )

7-در مواردی که شک دارید حتمابا وکیل مشورت کنید و احساسات رو کنار بگذارین .

 

منبع :خودم 

 

/ 6 نظر / 5 بازدید
مینجق

سلام بر آنای عزیز و خواهر فولاد زره به خاطر انتقال تجربیات مفیدتان از شما متشکرم. از "شر و ور" و "آه و اوه شاعرانه صد من یه غاز" و "گرگ صفتان در پوستین درویش" ملولم و دو کلمه حرف حسابم آرزوست! ممنون به خاطر حرف های حساب به درد بخوری که می زنید. درک می کنم این زحماتی که می کشید بیشتر برای برادر عزیزتان است. خدا شما را برای او و او را برای شما حفظ کند. مطمئن باشید در آینده ارزش کارهای شما را خواهد فهمید. اتفاقا "برادرها ی آذری" خیلی خوب قدر می شناسند هرچند این قدرشناسی را ممکنه که دیر ابراز کنند اما دیر یا زود ابرازمی کنند.

مینجق

مشاوره مستمر با وکیل های کاردان را هم من به جدیت توصیه می کنم. فکر می کنم شما منظورتان بیشتر در قضیه ی ارث و میراث بود ولی من توصیه می کنم در همه ی کارها مثل معاملات و ازدواج و... با یک وکیل کاردان مشورت شود. یادمه یک زمانی روشنفکران می گفتند که شرط ضمن عقد بگذارید که قیمومیت فرزندان بعد از طلاق یا مرگ همسر با شما خواهد بود. با وکیلی جهت اطلاع صحبت کردم و او به تاکید گفت همه ی این گونه شرط ها در برابر دادگاه یعنی کشکی بادمجون!! مرد سر عقد این شروط را امضا می کنه تا دل عروس خانوم خوش باشه و بگه چه شوهر روشنفکری دارم. اگر دلش بخواد با حمایت تام قانون می تونه بزنه زیر همه ی آن شرط وشروط! به علاوه اگر از دنیا بره پدرش که بنا به قانون "صاحب" نوه ها حساب می شه می تونه توی روی عروس نگاه کنه و بگه:"حالا پسره عقل نداشت اینو امضا کرد من که عقلم را دست زن-جماعت نمی دهم!" خلاصه بگم. همه ی این چیزها یعنی کشک. به جای گوش کردن به حرف این تیپ روشنفکرها بهتره با وکیل مشورت کنیم تا راه و چاه قانونی را نشان بده.

مینجق

و یک تجریه ی دیگر! هر چه قدر طرف حساب در بدو کار یا معامله یا قرارداد بیشتر هارت و پورت و ادعای مرام کنه و بیشتر فیلمفارسی-بازی در بیاره که "ریشی که من می ذارم از صد تا سند معتبر تر هست !!!" بیشتر به او شک کنید! کمتر به او اعتماد کنید. از هارت و پورت و قهر کردن او هم نهراسید!! اگر او آدم حسابی باشد از این که قرارداد کتبی معتبر بسته شود ابایی نخواهد داشت. حالا که هارت و پورت راه انداخته لابد ریگی به کفش دارد! پس فردا هم با همین هارت وپورت می زند زیر وعده و وعید و ادعاهایش. همان بهتر که معامله از اول به هم بخورد یا سفت و سخت بسته شود. اگر گفت امضا و سند کتبی خواستن توهین به شخصیت قهرمان فیلمفارسی گونه ی اوست بدانید که ریگی به کفش دارد که حاضر نیست وعده و وعید و ادعاهایش را مکتوب کند و امضا نماید.

حسن

سلام.من همین امروز با وبلاگ شما اشنا شدم.اخه ایمیل قطع شده و منم یا درس میخونم یا وبلاگ میخونم.اعتراف می کنم که همزبان بودن هم دلیل خواندن وبلاگ بود.از اینها گذشته یه سوال؟؟ شناسنامه ی آدم فوت شده که باطل هم شده یه چه دردی می خوره!!!؟؟؟

panda

سلام.به عنوان يک کارکشته اين مراحل با تمام حرفاتون موافقم.