آیینه ی ما

دوستم و همسرش چند سالی هست که تصمیم گرفتند برای حفظ آرامش خودشون مخصوصا پسرشون( اون زمان آماده میشد برای کنکور) با خانواده هاشون رفت و آمد نکنن چون به این نتیجه رسیده بودند خودشون هیچ مشکلی ندارن و تمام مسائل و تبعات بعدی ایجاد شده ،ناشی از رفتار و انتظارات و دخالت های والدین دو طرف هست ! هر کسی به دیدن مادر و پدر خودش می رفت و پسرشون در کمال ِ آرامش و بر اساس برنامه ی دقیقی برای کنکور آماده میشد ! خوشبختانه دانشگاه خوبی هم قبول شد ! همون رشته ای که دوست داشت و این باعث شد مهر تأیید بزنن زیر این تصمیم و تبدیلش کردن به قانون رسمی و به همه هم اعلام کردند که کلید آرامش همین هست .پسر دوستم علیرغم قرنطینه ی اعلام شده بعد از ورود به دانشگاه رفت سراغ مادربزرگ ها و پدربزرگ ها ! اوایل پنهانی می رفت بعد علنی شد . می رفت خونه ی اونها و زنگ میزد که شب می مونم ! ... دوستم و همسرش همچنان خانواده ی همدیگه رو تحریم کردن تا چند شب قبل که مادر همسرش حوالی یک ِ بعد از نصفه شب زنگ زده بود که این چندمین باری هست که بعد از نیمه شب یا حوالی اون میاد خونه ی ما و صبح زود هم میره ! در ضمن گفته باشم سیگار هم میکشه !خواستم خبر بدم که آرامشتون به هم نخوره !!!! 

دیشب تا دیر وقت دوستم پای وایبر بود و همسرش هم توی خیابون ها به دنبال پسر بیست ساله ! گزارش مستقیم میداد ! جالب این که ازخونه ی مادربزرگش زنگ زده بود من اینجام و بعد با دوستاش رفته بود .

وقتی به دوستم گفتم طبیعیه بخواد با دوستاش بره بیرون مخصوصا که والنتاین هم هست .جواب داد بیرون گود نشستن و نظر دادن راحته پسر خودت بود چی کار می کردی ؟!

نمی دونم دقیقا در مورد بچّه های خودم چه عکس العملی داشته باشم ولی با قطع رابطه از مادر و پدرمون مخالفم ! هر چند من خودم که این شانس و فرصت رو ندارم !خداروشکر مادر و پدر همسرم هستند و کاملاواضحه رابطه ی بچّه ها با مادربزرگ و پدربزرگشون خیلی خاص و عمیق هست . مشکل از خود ماست که نمی تونیم روابط  رو مدیریت کنیم و دنبال مقصر می گردیم .بچّه ها رو  هم تا ابد نمیشه ایزوله کرد . بچّه ها خیلی خوب می بیینند و شکاف ها رو ثبت می کنند . در زمان مناسب به نفع خودشون استفاده می کنند .دقیقا همون روشی که خودمون در عمل آموزش دادیم ! 

/ 3 نظر / 4 بازدید
م

مادربزرگ و پدربزرگ شاید ندانسته کلامی بگویند که عروس یا داماد را برنجاند ولی نوه ها همیشه مغز بادام بوده اند و دور کردن نوه ها از آنها مجازات بسیار نادرستی است و در این مورد تبعاتی که اشاره شده در حال بازگشت منفی است .این دوست شما باید با مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها هماهنگ باشد بدون اینکه به دردانه پسرش بگوید آنها را دعوت کند تا پسرش ببیند در ارتباط هستند و از این شرایط سواستفاده نکند .رفت و آمد بچه ها با دوستانشان را نمی شود قطع کرد اما می توانیم حساب شده کنترل کنیم با خانواده های دوستان در ارتباط باشیم مگر اینکه آنها هم مخل آرامش باشند

عمه

عزیزم خب وقتی مابابچه هامون همراه نشیم غریبه هاهمراهیشون سیگارومشروب ودخترای اونچنانی میشن.

وحید53

اول کار خوب به نظر رشید ولی میانه ی کار بد شد به خیلی دلیل ها