شهر تبریز است و ...

 آذربایجانی ها و مخصوصا ما تبریزی ها مردم بسیار بسیار خوبی هستیم ! در این که شکی نیست :)  بافت خانواده ها هر چقدر هم که امروزی شده باشه ولی باز هم افراد هر خانواده ای ملزم به رعایت قانون هایی هستند که در شهرهای بزرگ دیگه کم رنگتر شده .دوست نداریم طوری بپوشیم که انگشت نما شویم .غذایی بخوریم که همسایه نتواند سرسفره اش بگذارد .معمولا در هر موردی حساب و کتاب  می کنیم .اینجا به ندرت گدایی می بینید .مهمان نوازیم وتشریفات رو هم  دوست داریم و ... و ... . می گویند خُلق و خویمان به آب و هوای شهرمان رفته ! در عوض ِ به سُخره گرفتن لهجه ی آذری کمی هم آدرس پرور هستیم :)))  ناگفته نماند که رانندگی در این شهر هم قوانین خاص خودش رو داره  :)

پ ن : البته همه جا استثناء داریم و ما تبریزی ها هم تافته ی جدا بافته نیستیم .

         آدرس پروری از اصطلاحات بابک نحرین است .

مقدمه ی بالا را گفتم ،برسم به اینجا که  همشهری عزیزی چند خانواده ی مسافر رو به قصد ِچلوکباب تبریز آدرس پروری کرده بود :)))  .از من پرسیدند این دور و بر فست فودی چیزی برای خوردن هست ؟ منم گفتم اگه می خواستین فست فود بخورین چرا تبریز اومدین ؟ که شرح آدرس پروری رو دادند و فهمیدم چه خبر بوده :))) به خودشونم گفتم تعجب کردن ،مسافرین عزیز در مورد لهجه ی ما ،مخصوصا آقایون زیاد عکس العمل نشون ندین تا راحت به مقصد برسین :)

کسی که ازش سوال کردین آقا بود 

-بله 

لهجه داشت ؟

- خندیدن که بعلهههه چه جورم 

بهش خندیدین ؟

- بزرگترا جواب دادن ما که نه ؟!! ولی خب دیگه ... بچه ها منظوری نداشتن 

پس که اینطور ! معلومه  بی منظور یه ساعته دور خودتون می چرخین :))))

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
مینجیق

این را هم اضافه کنم که اگر از پسرهای تبریزی آدرس پاتوق دخترها را بپرسید چنان جایی دنبال نخود سیاه می فرستند که تا عمر دارید هوس این کارها -حداقل در خطه ی آذربایجان را از سر بیرون کنید.

بولوت

خدا رو شکر من مشکل این آدرس پروری رو نداشتم تا حالا! البته گذشته از خندیدن به لهجه معمولن به کسایی که فارسی صحبت میکنن بد آدرس میدن!