قول همیشگی

بالاخره در نیمه ی دوم اسفند زمستان از راه رسید !برفی بارید .ابتدایی ها تعطیلن ،من و دخترم توی آشپزخونه ای که شبیه هر چیزی هست به جز یک آشپزخونه جعبه ی کادو درست کردیم .با رنگ های انگشتی تابلو کشیدیم و ...  و کلّی آثار هنری خلق کردیم .جالب تر اینکه توی این هوای برفی و بورانی اینترنت هم داریم !! 

دخترم :اینا قشنگن ؟

بعلههه عالی !

دخترم :یه قول همیشگی به من میدی ؟

چی ؟

دخترم :اینا رو نگهداری حتّی وقتی مامان شدم .مواظب باشی بچّه هام  ! خرابشون نکنن خب ؟ باشه ؟قول ِ همیشگی !

قول ِ همیشگی ِ همیشگی  

/ 4 نظر / 5 بازدید
اردوغان

سلام . منده خوشوم گلمیر کی استیانبولو زده اولا بیزیم منطقه. آما عجیب دی کی سیزین دغدغه ییز وار بونا گؤره، آما دغدغه ییز یوخدور کی ایراندا و حتی تبریزده ده 20-30 میلیون تورک فارس زده اولورلار و اؤز تورک اولماغلارینی یاواش یاواش دانیرلار. ( البته تبریزده ضعیفدی آما آیری شهرلرده چوخدور) یاشا سایین همشهریم[گل]

مینجق

سلام آنا جان. خوبید؟! قصه ی آیدا و آیدین که یک قصه ی کوتاه آموزشی و علمی-تخیلی در مورد نوترینو و همچنین دریاچه ی ارومیه بود یادتان هست؟! اون قصه را به زبان ترکی و به سبک مادربزرگ ها خواندم. فایل صوتی اینجا هست: http://s2.picofile.com/file/7680723438/130306_003.mp3.html به عنوان یک مادر خیلی دوست دارم نظرت را در باره اش بشنوم.

مینجق

اردوغان عزیز شما هم لطفا فایل صوتی را بشنوید و اگر از نظر دستور زبان ترکی اشکالی داشت به من بگویید. متشکر می شوم آن را به دوستان و آشنایان بفرستید. فایل صوتی برای ترویج علم است.

مینجق

سال پیش عید با بابا داشتیم برنامه های شبکه سهند تبریز را نگاه می کردیم. بابام گفت که خانم های کارشناسی که با آنها مصاحبه می شود آبروی ترکی حرف زدن را می برند! عملا جمله شان فارسی بود فقط فعلش را ترکی میگفتند. من خواستم از جماعت نسوان در این زمینه دفاعی کنم خانم کارشناس هواشناسی با ترکی حرف زدن کاملا فارسیزه اش خلع سلاحم کرد. خلاصه تصمیم گرفتم چند فایل صوتی تخصصی به زبان ترکی منتشر کنم تا هم ترویج علم باشد و هم.... این عید اگر فرصت کردم چند قابل صوتی دو سه دقیقه ای آموزشی فیزیک ذرات به زبان ترکی ضبط می کنم. سعی می کنم ساده حرف بزنم تا غیر متخصصین متوجه شوند.