من آنقدر با تو بوده ام که از بودن کنار دیگران سردم میشود .

اصلا خوابم نمی آید .کمی بافته ام ،کمی کتاب خوانده ام .توی فیس بوک و پلاس چرخیده ام .آخرش به اینجا رسیده ام .

خیلی کم پیش آمده از همسرم بنویسم .شاید چون فکر کرده ام که دوست ندارد .هرچند چندان مطمئن نیستم اینجا را بخواند .ما زنان آذری خوب می دانیم مردان آذری متفاوت آفریده شده اند  .سخت ،تو دار ،ساکت البتّه در ظاهر :) اکثر مردان آذری اصیل ترجیح می دهند از کارشان ،مسائل و گرفتاری هایشان صحبت نکنند .ادبیّات و ابراز احساساتشان هم که کُد شکنی ِ خاص ّ ِ خودش را دارد .

خلاصه کنم که همسرم به دو چیز خیلی حسّاس است .سنتورهایش و مخصوصا مضراب های ساخت استاد مرحومش و سِت ضبط هایش با آن آمپلی فایر تخصصی !در طی ِ این سال های با هم بودن خوب می دانم وقتی صبح زود سراغ مضراب های نمد دار می رود و سنتور چپ کوکش را برمی دارد چه حالی دارد یا وقتی چند روزی پشت سرهم اصفهان مشق می کند چه احوالاتی ؟  چند روزی بود  سراغ سنتورهایش نمی رفت  و من خوب می فهمیدم که خبری شده !مضراب ها هم روی میز بودند ... مدّتی هست که درگیر مسئله ی ساختمان جدیدیم ،ما و بقیّه ی همسایه ها . مهندس سازنده وام برداشته و پرداخت نکرده و ...  .هفته ای که گذشت خیلی خوب میشد خستگی ناشی از مسائل اخیر  را از چهره اش خواند طبق معمول به روی خودش نمی آورد . 

امروز که خانه ی خاله ام مهمان بودیم یک لحظه فشارش بالارفت .هرچند خداروشکر خطر رفع شد  .

در تمام این سال ها عادت کرده ام هر وقت پشت سرم برگردم او را ببینم .در اوج ناامیدی و گرفتاری هایم همیشه دلگرمی داده  ،کسانی که او را از نزدیک دیده اند خوب می دانند که چه می گویم . هیچوقت ندیدم آهی بکشد .غُر بزند . من تمام شب به این فکر می کنم که او با تمام خصوصیّات آذریش همیشه همراهم بوده  بابای فوق العاده ای برای بچّه هاست .بهترین دوستی است که دارم .

من آنقدر با تو بوده ام
که از بودن کنار دیگران سردم میشود .

پل الوار 

/ 4 نظر / 12 بازدید
Paria

fogolade bud "man anghardr kenare to bodeam ke az budan kenare digaran sardam mishavad"

م

این احساس دوطرفه شماها به هم بسیار لذّت بخش است .

...

جالبه حالا حالشون چطوره ؟

شیرین یوسفی تبریز

خوشحالم که مشکل جدی نبوده.نگران نباشید فشار خون به تنهایی مسله ساز نیست البته باید فشارشون را با مصرف دارو تنظیم کنید.