هفتمین روز

برادرم تازه از روستاهای اطراف هریس برگشته ،به گفته ی برادرم خداروشکر از نظر آب و مواد غذایی کمبودی نیست .گازپیکنیک ،چراغ قوه و باطری و رادیو  نیاز هست .

در ضمن فراموش کرده بودم بنویسم ظرف و قاشق و چنگال و کارد ... خیلی نیاز هست .برادرم به نقل از یکی از خانم ها می گفت که اگر دیگ یا قابلمه ی بزرگ داشتیم برای همه ی اهل روستا روی آتش غذا می پختیم .

 کرم ضد آفتاب و پماد ضد خارش هم نیاز هست .

رختخواب پشمی لازمه پتو کفاف شب های سرد این منطقه رو نمیده 

هیچ وسیله ی اضافی تحویل نمی گیرند و می گویند بروید ده بالاتر از ما بیشتر آسیب دیده اند !

پ ن : خبر رسید که روستای قشلاق سفلی به بعد کمک کمی شده 

خواهش میکینیم تنها به منظقه نرید حداقل چند تا ماشین با هم قرار بزارید 

/ 8 نظر / 6 بازدید
shahtot

سلام دوست عزیز وب خوب همراه با مطالب جالبی داری. موفق باشی راستی به وب ما هم سری بزنی خوشحال میشیم و با نظر خودتون مارو یاری کنید و در صورت تمایل تبادل لینک کنیم www.shahtot.persianblog.ir

مینجق

خدا را شکر. من امروز خرت و پرت جمع کردم بفرستم.چیزهای ضروری اولیه نیستند. چیزهایی هستند که دو هفته بعد از زلزله که دستشان می رسه برایشان مفید باشه. تازه فهمیدم چه قدر خرت و پرت در خانه داشتیم که می توانست به درد دیگران بخوره اما در خانه ی ما بیخودی تلنبار شده. تازه من و شاهین مصرفگرا هم نیستیم. آن قدر ها خرید نمی کنیم. در واقع خریدی نمی کنیم که به دردمان نخورد. این چیزها هم بیشتر هدیه بودند. فکر می کنم آن کسانی که هدیه آورده اند راضی تر باشند که این اجناس به دست زلزله زده ها برسه تا این که تلنبار بشه در خانه ی ما و خاک بخوره.

مینجق

راستی! زلزله زده ها ظرف و ظروف نیاز ندارند؟ می دانم الان شاید ضروری نباشه ولی اسکان موقتشان که جور شد لابد به بشقاب و کاسه و.... هم نیاز خواهند داشت. ای کاش اون موقع هم یک عده همت کنند این جور وسایل را جمع کنند ببرند.

مینجق

من کتاب هم گذاشتم براشون. فکر می کنید به دردشان بخورد؟ چند جلد قرآن و مفاتیح و دیوان حافظ بود با کتاب های علمی-داستانی برای نوجوان ها. چند جلد هم کتاب هوشنگ مرادی گذاشتم. فکر می کنید به دردشان بخوره؟ اگر نه تجدید نظر کنم چیزهای ضروری تر بذارم. باز هم می گم اینا حداقل یک هفته بعد دستشان می رسه.

سوسن جعفری

مطلب مثلث حیات عالی بود. خدا اجرتان بدهد آنای عزیز.

مموی عطربرنج

عزیزم...ما پماد بتامتازون و مسکن زیاد فرستادیم به همراه وسایل شستشو و بهداشتی زنها و بچه ها!

ترلان

سلام. من داروسازم.توی داروخونه مردم واسه زلزله خرید می کنن. خودمم پنبه و ضدعفونی کننده و مسکن و پوشک و نواربهداشتی فرستادم. جز ضد آفتاب و ضد خارش دیگه چی؟ چجوری برسونم به دستت؟ لطفا بهم بگو. ممنون.

ترلان

هرچه زودتر بتونی بهم لیست نیاز ها رو بدی در حد توانم کمک می کنم و می تونم به مردم هم پیشنهاد بدم که چه کمکی بکنن.ممنون.