شاید هم بخواهی و ندانی

عشق مگر حتما باید پیدا و آشکار باشد تا به آدمیزاد حق عاشق شدن، عاشق بودن بدهد؟ گاه عشق گم است، اما هست، هست، چون نیست. 
عشق مگر چیست؟ آن چه که پیداست؟
نه،عشق اگر پیدا شد که دیگر عشق نیست. معرفت است. عشق از آن رو هست، که نیست! پیدا نیست و حس می شود. می شوراند. منقلب می کند. به رقص و شلنگ اندازی وا می دارد. می گریاند. می چزاند. می کوباند و می دواند. دیوانه به صحرا!
گاه آدم، خود آدم، عشق است. بودنش عشق است. رفتن و نگاه کردنش عشق است. دست و قلبش عشق است. در تو می جوشد، بی آنکه ردش را بشناسی. بی آنکه بدانی از کجا در تو پیدا شده، روییده. شاید نخواهی هم. شاید هم بخواهی و ندانی. نتوانی که بدانی....!

                                                             جای خالی سلوچ/ محمود دولت آبادی

/ 6 نظر / 6 بازدید
یکی

همیشه عاشق این خلاصه کردنات بودم ولی خیلی کم پیدا شدی !

وحید

سلام دوست من وب خوبی داری خوشحال میشم بهم سر بزنی و نظر بدی اگه با تبادل موافق بودی بهم خبر بده به امید دیدار،موفق باشی!

ا. ش.

خیلی خوب بود.

مينجيق

آنا جان دوست نويسنده ام چيز عجيبي مي گفت. تعريف مي كرد كه رمانش را برده مميزي. مميزي به او گفته كه قسمت هايي كه خانم ها با هم در مورد مسايل اجتماعي و يا شركت در انتخابات حرف مي زنند بايد حذف بشه. دوستم با آنها بحث كرده كه نتيجه ي بحثشان اين بوده كه بايد در انتخابات شركت كرد پس چرا باهاش مشكل داريد. مميزي گفته مسئله اين نيست ما نمي خواهيم خانم ها در داستان ها شخصيت اجتماعي داشته باشند . مي خواهيم نشان دهيم دغدغه هاشان همگي عاطفي است. به جاي اين بحث يك رابطه ي مثلثي عشقي بذار!! مميزي اينو گفته. يادته چند وقت پيش من به اين برف روي كاجها ايراد مي گرفتم كه مربي پيانو به جاي انجام كارش شاگردش را ول كرده مي ره دنبال دلبري از پسر همسايه! ظاهرا اين تصويري بود كه مسئولين و مميزها مي خواستند. يعني آن خانم نبايد كارش را آن قدر جدي تلقي مي كرد كه فرصت دلبري از پسر همسايه را به خاطر جدي گرفتن وقت هنرجويش از دست مي داد! اين چيزي است كه مي خواهند يواش يواش به خورد ملت دهند! طبعا اين junk foodبه مذاق ها هم خوش مي آيد.بايد خيلي مواظب بود.

مینجیق

[قهقهه] چه نوشابه ای واسه خودش باز می کنه! به کمتر از مقام خدایی (استغفرالله) رضا نمی ده! [لبخند] خنده و لبخندم از این هست که فکر می کنم این طرز فکر در آن نسل ختم می شه. پسر اون مرد مثل خودش نخواهد بود. البته این تصور منه شاید اشتباه باشه که اگر اشتباه باشه[گریه]

..

خ دکتر به نکته جالبی اشاره کردن اما زنانگی هم باید باشه نه فقط کار بیرون از خانه